Home > Asia, Banglades > (Magyar) Cox’s Bazar – A világ leghosszabb tengerpartján

(Magyar) Cox’s Bazar – A világ leghosszabb tengerpartján

October 12th, 2012

Sorry, this entry is only available in Magyar.

  1. Szabó Klári
    October 12th, 2012 at 14:33 | #1

    Micsoda szerencsétek van, gondoljátok el, mi lett volna, ha ott ér benneteket ez az iszonyatos trópusi vihar. Ezt írja a HVG.hu:
    “Trópusi vihar pusztít Banglades déli részén: legalább 26-an meghaltak, hatvan halászt eltűnt. A helyi katasztrófavédelem tájékoztatása szerint előző nap körülbelül 30 ezer szalmából, vályogból és hullámlemezekből épült viskót rongált meg a vihar, amely 12 partvidéki falun söpört végig. … Bola szigeténél negyven halász tűnt el, őket is keresik.
    A viharok váratlanul érték az embereket, a meteorológiai előrejelzések nem szóltak ugyanis a rengeteg esőről.”

  2. Németh András
    October 14th, 2012 at 20:03 | #2

    A furi retekszerű növényetek a tormára hasonlít, de valami elképesztő hogy milyen növénytömeg van a piacon :D azok a sorba rendezett levelek például hihetetlen jól néznek ki (az eladó nem két pesrcet rendezgette az biztos).

    Legközelebb ha megálltok valahol szerintem kérjétek meg a háziakat hogy együtt menjetek el a piacra és vásároljatok össze sokféle finomságot és kérjétek meg hogy közösen főzzetek belőle valamit (fokhagymát és uborkát ehettek majd itthon is, de gigaretszeleteket levélágyon nem igazán)

    A téglás bácsika az mi a szöszt csinált?

  3. bj
    October 14th, 2012 at 20:32 | #3

    No, ezen mi is elgondolkoztunk, mármint a téglás bácsin. Arra jutottunk, hogy vagy összeaprítja a téglákat, vagy fordítva, összeragasztja…

    @Németh András

  4. Arpi
    October 15th, 2012 at 04:53 | #4

    @Németh András
    @bj
    A zöld levelek bétel levelek, ezt kenik be mésszel és tesznek a közepébe még más cuccokat is, majd összehajtják, rágják, a szájukban tartják sokáig, valahogy megbódulnak tőle, majd undorító bordó-vöröseket csuláznak az utcára és az egész szájuk, fogazatuk is ilyen lesz. Gyönyörűűű :) Ezt tolja fél Banglades és Burma is. :) Mi még nem próbáltuk ki, azt hiszem nem is akarjuk…

    Annyi helyi ételt eszünk, ha akarjuk, ha nem, hogy ez nekünk bőven elég. De egyébként valóban izgalmas lenne, amit mondasz és egyszer talán megjátszuk, köszi az ötletet. Tudom, e téren lehetnénk még nyitottabbak, de ha egyszer így esik jól… örvendünk ha egyszer találunk / készítünk valami olyat, ami legalább egy kicsit hasonlít olyasmire, ami hazai íz. Egyébként külön gasztro utazást lehetne indítani annak, aki az ízekért van oda, mert elképesztő, milyen változatosak a konyhák is. Mi nem vagyunk ilyenek, sőt… :)

    A téglás bácsi összetöri a téglákat, mi sem tudjuk, mi célból… talán így újra lehet őket hasznosítani valahogy? Rengeteg ilyen téglás bácsit (és nőt, gyereket) láttunk Bangladesben

  5. Andras
    October 16th, 2012 at 12:40 | #5

    Latom a kepeslapomat a kepen :D Hetvegen vegre egy helyen lesz a ket kepeslap es ossze tudjuk olvasni.
    Sajna a Nepalira meg ezekszerint varni kell :D Igaz birizgalja a fantaziam hogyan akarjatok ujra feladni oket ha megse erkezne meg :D

  6. Szántó Kati
    October 16th, 2012 at 13:30 | #6

    A dragonfruit nevű gyümölcsöt (lila színű gyümölcs fekete pöttyökkel) kóstoljátok meg. Ant és Kate az angolok nagyon odavoltak érte.
    Az a nagy dinnyeszerűség meg ha jól látom a jackfruit. Írjátok már le hogy milyen ízük van ezeknek a gyümölcsöknek, zöldségeknek… :)

  7. bj
    October 17th, 2012 at 01:16 | #7

    Huhúú, és ha majd odaértek, ahol már lehet kapni durian-t, azt a hagymaillatú. hagymaízű gyümölcsöt! Imádni fogjátok!

Comments are closed.