Home > Asia, India > (Magyar) Hampi #3 – A folyóparton és a Vittala templomnál

(Magyar) Hampi #3 – A folyóparton és a Vittala templomnál

April 25th, 2012

Sorry, this entry is only available in Magyar.

  1. Grant Julianna
    April 25th, 2012 at 09:06 | #1

    Hat tenyleg csodas helyeken jartok. Ha tobb evet toltenetek Indiaban, meg akkor is csak egy icipici hanyadat lehetne megnezni. Az a kek szaris no az nem teheneket vezetett, hanem amit angolul ugy hivnak, hogy water buffalo – szo szerint forditva vizi boleny. Tobbnyire teherhordasra hasznaljak, de talan ad tejet, vagy meg lehet enni a husat, nem tudom. Persze ha tehen fele akkor ugyse vagnak le Indiaban. Azok a jopofa kerek csonakok nagyon hasonlitanak a Wales-ben honos coracle nevu kis csonakhoz. Konnyen keszul, alig van sulya, de hogy hogyan iranyitjak, az nekem is rejtely.
    Es vegul, ami nekem ebben a posztban a legfontosabb volt: a fenykepek. Profi fenykepesznek is elmehetnetek. Csodasak azok a felnagyithatoak! Remelem irtok konyvet errol, mert ezek lennenek a vilag legcsodalatosabb illusztracioi. Koszi az elvezetet amit kaptam ma ezekbol a kepekbol!

  2. bj
    April 25th, 2012 at 13:42 | #2

    Sokáig mi is abban a hiszemben éltünk, hogy a water buffalo, mint tehénféle, tabu a hinduk számára, leölést és megevést illetően. Na, ez a vélekedés három hete dugába dőlt Kamakhya (tantrikus) templomában (Guwahati, Assam), ahol “Isten nevében!” a szemünk előtt fejeztek le egy buffalo-t, más állatokkal egyetemben, a háromnapos templomfesztivál keretében. Van törvény, ami tiltja az állatáldozatokat, de nem tudják betartani, az év egy szakában tíz- és tízezernyi állatot (kecskét, buffalot, galambot stb.) nyakaznak le. Ha a törvény őrei akadékoskodnának, rengeteg hívő háborodna fel. Ugyanakkor épp abban a templomban, ahol a fentieket láttuk, a hindu hívők jó része iszonyodva ment odébb, hogy ne is lássák a nyakazást, és mondták, hogy az efféle állatáldozatnak nem szabadna megtörténnie. Ők vegetáriánusok, joggal ítélték el a dolgot, mi nem szólhattunk, mivel a húsos ételek megevésekor sem mukkanunk meg. :)

  3. Németh András
    April 25th, 2012 at 15:32 | #3

    Sziasztok a Water buffalo az a bivaly, ami régen nálunk is ismert igavonó jószág volt, csak hát vigyázni kellett vele mert ha vizet talált belefeküdt akár szekérrel együtt :D (bővebben: http://hu.wikipedia.org/wiki/Vízibivaly). Ezt a jószágot egyébként manapság újra többfelé tartják az országban. És például a Nemzeti Parkok természetvédelmi kezelőként hasznosítják, mert iszonyat jó kis vizes élőhelyeket hoz létre (magyarán egy teljesen elnövényesedett mocsárból, egy mozaikos élőhelyet alakít ki az életmódja miatt).
    A másik fotózott “fura tehén” pedig valószínűleg zebu (http://hu.wikipedia.org/wiki/Szarvasmarha) itthon a Somogyvámosi Krisna-völgyben lehet látni belőle egy példányt.

    A fehér madarak pedig pásztorgémek (http://hu.wikipedia.org/wiki/Pásztorgém), ha visszaemlékszel a gólyatöcsre akkor rá fogsz jönni hogy azok sokkal kisebbek voltak. Ráadásul fekete-fehér színűek, fekete csőrrel és piros lábbal. Ezek meg ugye fehérek sárga csőrrel és fekete lábbal. Egyszerű ez a madarászat :D

  4. UB
    April 26th, 2012 at 01:02 | #4

    Jajj de szerencsém van, hogy András már leírta mekkorát tévedtetek a madárhatározásban! Már csak annyi hozzáfűzni valóm maradt, hogy a fajok neveit magyarul (az angollal ellentétben) kevés kivételtől eltekintve kis kezdőbetűvel írjuk.

  5. Reku Papa
    April 26th, 2012 at 06:52 | #5

    Viszont a folyókanyaros panorámaképed brutál szép!
    (Hogy valami dicséretet is kapjál :)

  6. sanya
    April 26th, 2012 at 10:33 | #6

    Csak most jutottam hozzá ennek a beírásnak olvasásához, ámulatba ejtők a képek, nem győzöm újra és újra csodálni őket!
    Hogy fér ennyi szépség “belétek” ?

Comments are closed.