Home > South America, Peru > (Magyar) Piaci hangulat és a (harmadik) ötödik legnagyobb vízesés a világon

(Magyar) Piaci hangulat és a (harmadik) ötödik legnagyobb vízesés a világon

May 22nd, 2015

Sorry, this entry is only available in Magyar.

  1. May 22nd, 2015 at 09:44 | #1

    Sziasztok Világvánorok!

    Lassan a célegyenesben?! Eszméletlen helyeken bringáztok, teljesen beleszerettem Dél-Amerikába általatok!

    Csak így tovább! Várunk Bennetek haza!

    Pusi

  2. Asbóth istvánné
    May 22nd, 2015 at 09:56 | #2

    Nagyon nagy élmény a kívülálló számára is a beszámoló. Őszinte csodálatom!

  3. pkv47
    May 22nd, 2015 at 11:27 | #3

    Tök jó a humorod! Peru elképesztő. Köszönöm a bejegyzéséket.

  4. debasair
    May 22nd, 2015 at 13:05 | #4

    De szuper helyek és gyönyörű képek. Nagyon sok képet csináltatok a helyiekről. Nekem rettenetesen nehezen ment, aki meg is engedte annyira természet ellenesen pózolt, hogy nem is volt használható a kép. Úgy kellett fotózni mint egy western hősnek. Szemezel a témával, beállítod a fegyvert (záridő stb), majd egy hirtelen mozdulattal lelövöd és elfutsz :)
    Gratula a 40. országhoz, bámulatosak vagytok. Egyszer minden véget ér, még a ti utatok is. Ne hagyjátok, hogy a repjegy megléte és időkorlátja megmérgezze a napjaitokat. Netek még annyi van hátra, mint ami szabim nekem sohasem lesz :)

    • Zita
      May 22nd, 2015 at 18:06 | #5

      Helló! Mi is szoktunk előre engedélyt kérni, ekkor tényleg elég kevesen tudnak természetes módon viselkedni. Főleg hogy sokszor egy adott pillanatot kellene elkapni, és ezt öli meg a közbeavatkozás a kérdezéssel. Ezt viszonylag egyszerűen oldjuk meg: ha olyan a helyzet, akkor utólag mutatjuk meg a képet, és ha kéri, kitörüljük. Ehhez még nyelvtudás sem szükséges, látszik az arcán mindenkinek, hogy örül-e a képnek, vagy sem. Amikor biciklizés közben fotózunk, ott nehéz a helyzet, de nem is embereket fotózunk akkor, hanem tájat, házakat (emberekkel, ha épp az utcán vannak). Én nem szeretem azt, amikor orrba szájba fotóznak csak mert más vagyok, így nagyon igyekszünk, hogy a lehető legtöbbször és leginkább mindig engedély kérjünk. Nem mindig sikerül, de igyekszünk. (Ezen gondolkodtam amúgy, hogy ha én nem szeretem, akkor miért OK ha őket úgy fotózzuk néha, hogy nem kérdeztük meg. A különbség köztem meg a falusi néni között, hogy míg rám napi 10-50 kérdezetlen fénykép jut – és így felgyűlve frusztráló lehet -, addig a nénire évente 1.)

  5. Márk
    May 23rd, 2015 at 18:59 | #6

    Teológia és geológia, és és föld. Zita! Brilliáns poén. Nagyon tetszik!

    A másik téma: szerintem Ti Európában is ki fogjátok próbálni, hogy vajon megsütnek-e nektek egy rántottát egy kis faluban. Az emberek mindenhol nagyon nyitottak, csak ez is kétoldalú dolog. Ha megkéritek rá, itt is megsütik majd.

  6. oli
    May 24th, 2015 at 01:53 | #7

    Ebből a bejegyzésből “loptam” pár képet gyönyörűbbnél gyönyörűbb helyeken jártatok. Elképesztő kivájt hegy oldalak folyó elmossa majd nem az utat stb. Még sok ilyet. Mennyit kell kutakodni utánajárni , hogy pont ezen szép részek fele járjatok? Vagy egész Peru ilyen? És majd nem mindegy merre mentek? Illetve eldönteni mi az ami nem baj ha kimarad.

  7. Németh András
  8. June 8th, 2015 at 00:59 | #9

    A Föld rengeteg nagyszerű – nekünk különleges – gyümölcsét a termőterületén, éretten, akár korlátlanul fogyaszthatjátok.

Comments are closed.