Home > Asia, Myanmar (Burma) > (Magyar) Kalaw – Inle-tó gyalogtúra #1 – Kalawtól a viharig, újabb ezer csodán át

(Magyar) Kalaw – Inle-tó gyalogtúra #1 – Kalawtól a viharig, újabb ezer csodán át

November 19th, 2012

Sorry, this entry is only available in Magyar.

  1. Orsi
    November 19th, 2012 at 13:01 | #1

    “Úton lenni boldogság, megékezni halál” – Hobo

  2. November 19th, 2012 at 14:34 | #2

    “…megérkezni halál” Majd rájöttök. Az ember tele van energiával, ötletekkel, lendülettel, aztán ott a magyar valóság. Továbbá karrier? El**sztad. Neked már sose lesz karriered, mert nem fogod akarni. Ott ülsz majd a monitor előtt, hallgatod a kollégáid nyavajgását a másnaposságról, hitelről és közben az jár a fejedben, hogy a ma rendelt ételfutáros adag moslékból egy napig ellennél valami kedves, de fejletlen országban.
    Üdv Kínából. :)

    ps.: a csettegő, amit fotóztatok határozottan kínai, minden falu ilyenekkel van itt tele.

  3. Halmos Ferenc
    November 19th, 2012 at 16:09 | #3

    Az a szép zöld bogár nagyon hasonlít a nálunk gyakran előforduló rózsabogárhoz.

  4. Sanyi
    November 19th, 2012 at 20:34 | #4

    Sziasztok!
    Szerintem a csettegő eredetileg háromkerekű szerzet lehetett.

  5. November 20th, 2012 at 10:25 | #5

    @Sanyi
    Nem, ezt így gyártják Kínában. Létezik háromkerekű is, és van ehhez hasonló, csak kisebb, aminek nem kormánya van, hanem úgy működik, mint a régi Robikapa+utánfutó.

  6. Szántó Kati
    November 20th, 2012 at 14:27 | #6

    Gyerekek itthon is ki kéne mennetek a természetbe, vannak ám csodák kis országunkban is. Végre észreveszitek a körülöttetek lévő kis világot is.
    A képek alapján szerintem a bogár egy ganajtúró. Itthon főleg kék színben található, de láttam már zöldet is.
    A mimóza kertekben sok helyen megtalálható kis hazánkban.
    A breki pedig szerintem varangyos béka.
    Ezek után jöhet Németh András cáfolata amennyiben valamit rosszul írtam.

  7. Németh András
    November 20th, 2012 at 17:47 | #7

    @Szántó Kati Mivel a rovarok oly változatosak hogy még a hazai fajok rokonsági meghatározása is könnyen okoz igen erős fejtörést ezért az utóbbi pár napban nem igazán reagáltam le Árpi örvendetes módon szaporodó makrofotó áradatát, de ha már meg lettem szólítva akkor nézzük.

    Szóval mind a ganéjtúrók mind a rózsabogarak egy olyan családba/alrendbe tartoznak (http://hu.wikipedia.org/wiki/Scarabaeiformia) amit elavult módon lemezescsápúaknak hívnak és ahogy benne van a nevükben a csápjuk jellegzetes, és nem ilyen mint a zöld versenyzőé. Az is lehet hogy egy olyan csapat képviselője van a fotón akik közül felénk nem él senki, számomra talán a levélbogarak azok akik közt kutakodni kellene a rokonság után. http://www.coleoptera.hu/levbog_anat.php ez az oldal 10-11 csápízről ír és előtorba behúzott fejről ír a fémes szín és a vwbogárforma mellett. Játékosunkra mindez illik. Szóval én valahova ide helyezném őt.

    A gekkó hihetetlenül mókás (márcsak a mérete miatt is lenyűgöző, hisz ha elképzeljük akkor azért abban a kis valamiban ugyanolyan csontváz meg egyéb rendszerek vannak nagyjából mint bennünk), de fajra gőzöm sincs róla. A béka szintén zenész, és azt mondom hogy 50% esélye van hogy varangy; vagy az vagy nem :D hisz a két hazai varangyfajon kívül él még a világon másik majd 500.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Mimózaformák
    A mimózák rokonsága szintén nem kicsi (2800 faj), és a Selyemakác (http://hu.wikipedia.org/wiki/Selyemakác) ami nálunk is gyakori kerti növény tényleg ebbe a rokonságba tartozik.

  8. November 20th, 2012 at 18:26 | #8

    @Szántó Kati
    Tudom, hogy mindenütt vannak csodák… :) Most már… De látod, ehhez mekkorát kellett utazni! :) Legalábbis nekem. Zita már a dolgozatírás helyett is a pókot bámulta a sarokban az általános iskolában. Vagy valahogy így szól a családi legenda.

    Erről a naptáron lévő pakisztáni oldalon található idézet jut most eszembe :)
    Ha hazaértünk, természetesen otthon is felfedezzük majd a csodákat, fel van írva egy listára a kéktúra, és országjáró kerékpártúrák. ;)

  9. sanya
    November 21st, 2012 at 09:02 | #9

    Nos, akkor a családi legenda: ( szülői értekezleten mesélte el a tanító néni )
    Általános iskola, alsó tagozat. Dolgozatírás. A tanító néni észreveszi, hogy Zita kitartóan a terem sarok-falát nézi. Odamegy hozzá, megkérdezi, miért nem ír? Mire a válasz: Egy pók érdekesen szövi a hálóját!

  10. CLS
    November 23rd, 2012 at 08:05 | #10

    Árpi, ezen jót mulattam: “mekkora része van a hitnek, vagyis a placebo hatásnak.” Te aztán szinén materialista (ill. ateista) vagy, mint ahogy az IT -ben tevékenykedők jelentős része, köztük én is.

    Remélem, hogy a mimóza nem úgy működik, mint a vénusz légycsapója, ami szintén érintésre zár, de egy-egy levele néhány bezár-kinyit ciklus után elhasználódik, azaz elhal … ha jól tudom.

  11. Németh András
    November 24th, 2012 at 08:37 | #11

    @CLS szerintem a mimóza levele nem fog elhalni a ki-be csukogatástól, hiszen az alapból minden este becsukódik, vagy épp minden esőzéskor…
    de ezt a vénusz légycsapós elhalósdit nem is tudtam (egyszer volt nekünk is és nem is igazán bírta sokáig, lehet pont ezért)

    ez a blog is egyetért velem :) http://exotics.blog.hu/2008/01/03/mimosa

Comments are closed.